Czwórka dla schroniska

W ramach współpracy naszej szkoły ze Schroniskiem dla Zwierząt w Raciborzu uczniowie klas gimnazjalnych i klasy VII c wykonali projekty znaków plastycznych dla tej placówki. Młodzież podczas zajęć artystycznych i lekcji plastyki projektowała logo dla schroniska, logo dla stowarzyszenia „My dla Zwierząt” działającego przy schronisku oraz znaki promujące świadomą adopcję zwierząt. Rysunki uczniów zostały przetworzone komputerowo i przedstawione pracownikom schroniska, którzy ...

wskazali najciekawsze projekty. Prace zgłoszone do konkursu umieszczono na facebooku schroniska, gdzie internauci mogli głosować na wybrane znaki. Projekty zaprezentowano również na wystawie w sklepie E.Leclerc podczas akcji zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą w ramach projektu edukacyjnego przeprowadzili uczniowie klasy II a1. Obecnie można oglądać prace w szkolnej galerii. Przy okazji projektowania logo uczniowie dowiedzieli się o możliwości zostania wolontariuszem w schronisku, w którym wiele czworonogów czeka na okazanie serca. Młodzież naszej szkoły odpowiedziała na apel poprzez zaangażowanie się w zbiórkę koców i wyprowadzanie psów na spacer. Decyzją pracowników i internautów logo Marty Cichoń z kl. III a2 będzie znakiem firmowym schroniska, a projekty: Wojciecha Majewskiego z kl. VII c, Oliwii Sieradzkiej z kl. II b, Aurelii Starok z kl. III c, Moniki Łubik z kl. III c, Magdaleny Skowyry z kl. III d, Jana Cycona z kl. III d już wkrótce pojawią się w formie nadruków na koszulkach, torbach i kubkach. Dochód ze sprzedaży gadżetów będzie przeznaczony na cele schroniska. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i gratulujemy autorom wybranych prac.