Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

II Piknik Dzieci Kasprowicza

  

  30 maja odbył się już drugi „Piknik Dzieci Kasprowicza”. To wspólne przedsięwzięcie podjęte przez nauczycieli ZSO nr 1 i SP4 w Raciborzu na rzecz dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach znajdujących się w Raciborzu właśnie przy ulicy Kasprowicza.
A w tym roku było tak: zumba i aerobik na rozgrzewkę, potem wspólna "belgijka", by przejść do rywalizacji na wesoło między klasami. W międzyczasie zajęcia plastyczne, konkursy matematyczne i gier planszowych, dart, badminton oraz konkursy koszykarskie, mecze uczniów i nauczycieli w siatkówkę i piłkę nożną. Uczniowie klas czwartych zdawali w tym czasie ...

 

egzamin na kartę rowerową. Imprezę zakończyła „Masa rowerowa” uczniów i nauczycieli obu szkół ulicami Raciborza w eskorcie Policji. Wcześniej odbyło się losowanie nagrody głównej w postaci roweru ufundowanego przez Urząd Miasta Racibórz. W losowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie SP 4 obecni w tym dniu w szkole, a szczęście uśmiechnęło się do ucznia klasy czwartej. Dzięki uprzejmości Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Mieszko" S. A. uczestnicy pikniku zostali obdarowani słodyczami, a o to, żeby uczniowie w czasie trwania konkursów sportowych i nie tylko, nie byli spragnieni, zadbał miejscowy Zakład Wodociągów. Urząd Miasta, Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna swoją obecnością także wsparły działania obu szkół.