Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Dzień Ziemi, konkurs na foto - prezentację

 

  Jak co roku, 21 kwietnia celebrowaliśmy Dzień Ziemi. W tym celu w naszej szkole ogłoszono konkurs na najlepszą foto-prezentację, w której uczniowie mieli za zadanie pokazać, że przyroda jest piękna i ciekawa. Musieli również  udowodnić, że czas spędzony na "łonie natury" nie jest czasem straconym. Hasło przewodnie tegorocznego świętowania brzmiało: ” Wyjdźcie ze szkoły! Wyjdźcie z domu! Idźcie do parku, lasu, rezerwatu! „...

 

 Uczniowie SP 4 udali się więc na wyprawy po naszych pięknych raciborskich parkach. Aby pomóc naszym wędrowcom, organizatorzy konkursu zaproponowali następujące wyjścia:

- "Śladami pomników przyrody w Raciborzu".

- „Odwiedzamy Arboretum Bramy Morawskiej- Las Obora”.

-„Poznajemy  rezerwat leśno- stawowy "Łężczok".

- „Spacer po Parku Krajobrazowym- Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”.

- „Osobliwości przyrodnicze w naszych przydomowych ogródkach i ogrodach”.

Najlepsza praca została przygotowana przez klasę VII C, która zdobyła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się klasa VII a, a na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy III a 1 - Patrycja Rzotki.

Nagrodzeni otrzymali  nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców.

Wspaniałe zdjęcia zwycięzców możemy podziwiać na wystawie znajdującej się parterze naszej szkoły w budynku B. 

Pozostałym uczestnikom konkursu również dziękujemy, a byli nimi:

Uczniowie klasy VII b, II c, III b, Michał Niemiec z 2a1, Weronika Kilijan, Kasia Kulig oraz Igor Bartkowiak z klasy 2 a3 oraz uczniowie klasy III d- S. Szymiczek, J. Cycoń, D. Żuk - Żukowski, F. Kretek, B. Liszka.

Uczniowie ci otrzymali pochwały za przygotowanie prezentacji.

 

Serdecznie gratulujemy !