Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy i Promocji Zdrowia

 

  29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy i Promocji Zdrowia o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki w Raciborzu. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Raciborski - Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz – Mirosław Lenk. Konkurs składał się z trzech etapów. Na wstępie uczestnicy rozwiązali test składający się z 30 pytań. Później odpowiadali na wylosowane 5 pytań przygotowanych przez ekspertów z ratownictwa medycznego. Kolejnym etapem ...

 

było sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności w trzech specjalnie przygotowanych zadaniach. Działania trzyosobowych zespołów oceniało jury w składzie: Piotr Krużołek – ratownik medyczny i prezes WOPR w Raciborzu, Jan Hopko – PSP Racibórz i Jolanta Igras – pielęgniarka. Zadaniem uczestników było prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) i właściwe zachowanie się przy diagnozowaniu czynności życiowych.
Klasyfikacja drużynowa:
I – miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu
II – miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu
III – miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu
IV – miejsce Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Dominik Lazar ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.
Naszą drużynę reprezentowali następujący uczniowie klas gimnazjalnych:
Dominik Lazar i Iwo Ceglarek z klasy IIIa3 oraz Artur Kowalczyk z klasy IIIb.

Konkurs przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4, Marcin Zgol i Marcin Handziuk.