Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Matematyczny Czar Par - po raz kolejny

 

  24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego o Puchar Dyrektora SP4 „Matematyczny Czar Par”. Była to już XIII edycja tego konkursu. Głównymi organizatorami tegorocznego konkursu byli: Ewa Miecznikowska – dyrektor szkoły, oraz nauczyciele matematyki w SP4, Katarzyna Adamek oraz Marcin Żydek. Podziękowania należą się również uczniom oddziałów gimnazjalnych, którzy tradycyjnie już byli bardzo pomocni przy organizacji „Matematycznego Czaru Par”. W pięknych  zmaganiach z matematyką wzięło aż 14 szkół z Raciborza, a także powiatu raciborskiego. Łącznie udział w konkursie wzięło prawie ...

 

sześćdziesięciu młodych miłośników matematyki. Każdą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny. Jedna z klas czwartych, druga z klas piątych. Celem konkursu, było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Dla każdej drużyny przygotowano szereg zadań, w tym różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki, testy, sudoku oraz zadania na logiczne myślenie. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: Marek Krybus oraz Katarzyna Lenort. Po zakończeniu zmagań z matematycznymi łamigłówkami, uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a zwycięzcy w każdej kategorii także puchary.

W tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana. Po raz pierwszy w historii konkursu potrzebna była dogrywka. Blisko podium znalazły się drużyny z Pietrowic Wielkich, Krzanowic oraz SP4 Racibórz. Mimo, że to XIII edycja, to na szczęście tym razem „trzynastka” dla wielu okazała się liczbą szczęśliwą.

Poniżej laureaci „Matematycznego Czaru Par 2018”.

 - w kategorii klas czwartych:

I miejsce: SP Kuźnia Raciborska (Piotr Głuszkiewicz, Mikołaj Powroźnik)

II miejsce: SP nr 15 Racibórz (Filip Smołka, Mateusz Blokesz)

III miejsce: SP nr 18 Racibórz (Anna Bors, Milena Fuks)

- w kategorii klas piątych:

I miejsce: SP nr 15 Racibórz (Robert Kachel, Tymoteusz Opiela)

II miejsce: SP nr 1 Racibórz (Radosław Jakubus, Dominika Gemza)

III miejsce: SP nr 13 Racibórz (Laura Lazar, Bartosz Thomas)

 

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy.