Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Uczniowie SP4 na II Raciborskiej Gali Talentów

 

  18 maja w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się II Raciborska Gala Talentów, której patronuje Przewodniczący Rady Miasta – Henryk Majnusz. Nasza szkoła do tegorocznej edycji zgłosiła 3 uczennice, które mogą poszczycić się  uznanym dorobkiem w dziedzinie plastyki. Należy przypomnieć, że uczestnicy gali muszą wykazać się osiągnięciami na szczeblu przynajmniej wojewódzkim. Wymóg ten spełniły dziewczyny z klas gimnazjalnych: Zuzanna Szczecina z kl. II cg, Katarzyna Piechnik z kl. III cg, Marta Rudnicka z kl. III cg, które zdobyły laury w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Racibórz w legendach i tajemnicach”. NA uroczystość uczennice przygotowały wystawę prac, która została wyeksponowana w foyer RCK.
W gali wzięli również uczniowie klas szkoły podstawowej: Jakub Ściborski z kl. IV b, Patryk Bawoł z kl. VII a i Wiktoria Ściborska z kl. VII b, którzy reprezentowali Młodzieżowy Dom Kultury w dziedzinie tańca towarzyskiego. W czasie uroczystości młodzi tancerze zaprezentowali swoje możliwości, dając krótki pokaz różnych stylów tańca towarzyskiego.
Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni statuetkami, kwiatami i pamiątkowymi dyplomami, które wręczyli Przewodniczący RM i pomysłodawca gali – Wiceprzewodniczący RM, Andrzej Rosół. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.