Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Gimnastyka korekcyjna

   

Korygowanie wad postawy oraz profilaktyka

 

     Witam wszystkich zainteresowanych na stronie, która jest poświęcona w całości korygowaniu wad postawy a bardziej ich zastosowaniu w życiu codziennym u dzieci. Znajdziecie tutaj państwo konkretne wady oraz ich opis wraz z ćwiczeniami, które to ćwiczenia możemy zastosować w domu. Czasami ze względu na zawiłość danego ćwiczenia postanowiłem je (i nie tylko te ćwiczwenia) przedstawić w postaci filmów instruktażowych załączonych dla danej dysfunkcji postawy ciała. 

    Rodzic powinien wiedzieć, na czym polega dana wada dziecka i jak ją korygować. Im więcej rodzice zdobędą wiedzy o danej wadzie oraz jej korekcji, tym skuteczniej pomogą swojemu dziecku zdrowo się rozwijać. Eksperci zajmujący się gimnastyką korekcyjną podkreślają znaczenie współpracy rodziców przy korygowaniu wad postawy.

M. Kotecka-Noceń, H. Płukarz:"Stopy płaskie u dzieci gimnastyka lecznicza", "Z naciskiem podkreślamy, że prowadzenie zabiegów korygujących wady stóp dwa razy w tygodniu przez doskonałego fachowca nie zastąpi ćwiczeń, jakie można - po odpowiednim poinstruowaniu zarówno dziecka, jak i rodziców - przeprowadzać codziennie w domu"

Sławomir Owczarek:Atlas ćwiczeń korekcyjnych "Rodzice powinni współpracować z instruktorem w procesie korygowania postawy swojego dziecka"  

Jakiekolwiek pytania i sugestie co do zawartości strony lub dodania czegoś nowego zapraszam do formularza kontaktowego.