Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

„W pustyni i w puszczy”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

       Film Garina Hooda pod tytułem "W pustyni i w puszczy" jest adaptacją znanej opowieści  Henryka Sienkiewicza. Scenariuszem i reżyserią zajął się wcześniej wspominany Garin Hood, natomiast muzyką Krzesimir Dębski. Rolę Nel powierzono Karolinie Sawce, natomiast Adam Fidusiewicz wcielił się w postać Stasia. Ojca Stasia, czyli pana Tarkowskiego zagrał Artur Żmijewski, natomiast rolę ojca Nel, pana Rawilsona, Andrzej Strzelecki. Rola Chamisa przypadła Konradowi Imieli, rola Meę - LungileShangwe, a Kalego - MzwandileNgubani. 

   Fabuła filmu nie była w pełni zbliżona do treści książki. Film opiera się głównie na perypetiach dwójki dzieci- Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlinson, którzy zostali porwani na Czarnym Lądzie.           Jednak bohaterom udaje się uciec porywaczom i przemierzając Afrykę, poszukują swoich rodziców. Podróż dzieci jest bardzo ciężka i niebezpieczna, ale pełna niespodzianek i przygód. Początek filmu rozpoczyna się nieco inaczej niż książka. Można również zauważyć, że na planie filmu słabo widoczna jest pustynia.  Po raz pierwszy pustynia pojawia się w momencie, kiedy dzieci zostają porwane.         Ta scena trwa bardzo krótko, natomiast w książce Henryka Sienkiewicza podróż przez Saharę zajmuje jedną trzecią książki! Zaskoczył mnie również fakt, że Nel zaczyna chorować na febrę już                       w Chartumie, co oznacza, iż zarazić musiała się jeszcze na pustyni – nie wiem, czy to w ogóle możliwe, ale na pewno sprzeczne z książką Henryka Sienkiewicza.  

   W filmie nie zatroszczono się również o to, by skrótowo pokazać upływ czasu. Jednak film ogląda się bardzo przyjemnie. Szczególnie dobrze na planie filmu spisują się dzieci. Pojawiają się niemal w każdej scenie i miło się je ogląda. Swoje role odegrały bardzo naturalne i spontaniczne. Dorośli aktorzy grają także energicznie i zabawnie. Na pochwałę zasługuje Artur Żmijewski, który wcielił się    w rolę pana Tarkowskiego, który urokiem osobistym przyciąga widzów. Muzyczne kompozycje            K. Dębskiego wpadają w ucho, poprzez ciekawe brzmienie zarówno utworów arabskich, jak równieżmurzyńskich. Na uwagę zasługują także zdjęcia Afryki urzekające wspaniałym krajobrazem.              Sceny filmu charakteryzują się także piękną florą i fauną, której nigdy nie zaobserwujemy w Polsce. 

    Film pt. „W pustyni i w puszczy” bardzo mi się podobał. Dostarczył mi wielu pozytywnych emocji oraz wrażeń. Reżyserię i obsadę aktorską oceniam na wysokim poziomie. Mimo trudnych warunków na planie aktorzy  spisali się bardzo dobrze. Polecam obejrzenie tego filmu dzieciom i dorosłym,        na pewno dostarczy wiele pozytywnych refleksji i wrażeń.                                  

 

 

                                                                                                                Julia Frelich, 2a2 

  


E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59