Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Władca Pierścieni"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                                                     

    "Władca Pierścieni" jest ekranizacją słynnej trylogii J. R. R. Tolkiena, w której dzielny hobbitFrodo rozpaczliwie próbuje stawić czoła siłom nadciągającego zła, opierając się mocy pierścienia. Wysiłki małego hobbita wspomagają przyjaciele: czarodziej Gandalf (IanMcKellen), elf Legolas (Orlando Bloom), krasnolud Gimli (John Rhys-Davies) oraz Aragorn (Viggo Mortensen), Boromir, Sam (SeanAstin), Pippin (Billy Boyd) i Merry (DominicMonaghan) Trudne wyzwanie nakręcenia filmu, który byłby odzwierciedleniem książki, podjął się dopiero Peter Jackson. Trudnością było to, iż musiał przedstawić go tak, jak doskonale opisał ten świat sam Tolkien. Film, jak można się było spodziewać, odniósł sukces.  

"Władca Pierścieni" stanowi bardzo obszerną kompozycje epicką, na którą składają się trzy części: 

1."Drużyna pierścienia" 

2."Dwie wieże" 

3."Powrót króla" 

   Akcja utworu rozgrywa się w fantastycznym świecie o nazwie Śródziemie, w którym współżyją ze sobą: niziołki, elfy, krasnale i ludzie. Poznajemy rozlicznych wojowników oraz czarodziejów, służących swoimi nadnaturalnymi umiejętnościami, wiedzą i pomocą przeciętnym społecznościom. W książce nie brakuje również czarnych charakterów, z których najokrutniejszym jest potężny czarnoksiężnik, nieśmiertelny Sauron.On to w początkach istnienia Śródziemia, stworzył pierścień posiadający moc zniszczenia świata. Nieoczekiwanie, ów destrukcyjnie działający przedmiot trafia do rąk sympatycznego niziołka, FrodaBagginsa. Od swojego nauczyciela i życiowego przewodnika - Gandalfa Szarego (w miarę rozwoju akcji, jego przydomek zmieni się na "Biały"), dowiaduje się o sile pierścienia. Bohaterowie wspólnie postanawiają zniszczyć go w płonących czeluściach Góry Ognistej, znajdującej się na terenach królestwa Mordoru, władanego przez powierników Saurona.  

   Efekty specjalne stanowią integralną część prawie każdej sceny. Nie na darmo pracowało nad nimi specjalnie założone przez Jacksona studio graficzne. Wielokrotnie trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy dana scena jest, czy nie jest cyfrowo retuszowana, a to rzecz istotna. Przepiękne krajobrazy i budowle, morphingi gdy Frodo zakłada Pierścień, czy choćby rozmnożone                        w nieskończoność legiony wojsk w scenach batalistycznych.  

   "Władca Pierścieni" to jedno z najwybitniejszych osiągnięć kina fantastycznego i rzecz, którą po prostu trzeba zobaczyć. 

 

 

 

 

                                                                                                                                     Karol Łamaza, 2a2

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59