Dzisiaj jest: 7 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Paweł, Tomasz, Felicyta

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 576

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

   Film „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” został nakręcony na podstawie Książki J.K. Rowling o tym samym tytule. Reżyserem był Chris Columbus, za scenariusz odpowiadał Stuart Craig, muzykę John Williams , a za zdjęcia John Seale.  Naszego głównego bohatera zagrał Daniel Radcliffe,   jego przyjaciela  Rona - Rupert Grint. W postać bardzo mądrej i utalentowanej czarownicy wcieliła się Emma Watson. 

  Film opowiadahistorię młodego chłopca. Jego rodzice zostali zabici przez złego i potężnego czarodzieja Lorda Voldemorta i dlatego Harry mieszkał u cioci i wujka. Harry nie był przez nich lubiany, wręcz go nienawidzili. Ich cała uwaga była poświęcona jego kuzynowi – Dudley’ owi Dursley’ owi. Pewnego dnia do domu Dursley’ ów przyszedł list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwardzie zaadresowany do Harry’ ego. Niestety jego wujek szybko przechwycił ten i następne listy, nie pozwalając ich przeczytać chłopcu. Po przeprowadzce rodziny do innego domu, po sierotę przychodzi Hagrit – jeden z nauczycieli z Hogwartu. Po zakupie różdżki, sowy i innych przedmiotów, chłopiec wreszcie  trafia do wymarzonej szkoły. Po przydzieleniu wszystkich uczniów do określonych domów, rozpoczyna się uroczysta kolacja, podczas której Harry poznaje nowych przyjaciół. 

  Podczas pobytu Harry’ ego w szkole, chłopca spotyka bardzo wiele różnych przygód. Na przykład uratowanie Hermiony przed trollem. Odkrywa on u siebie również talent do gry w Quidditch’ a.          Gra  w drużynie Gryffindoru jako szukający, którego zadaniem jest zdobycie tak zwanego złotego znicza. Podczas jednego z meczy nauczyciel Kwiryniusz  Quirrell usiłuje go zabić. Innym ciekawym zdarzeniem jest znalezienie przez chłopca wraz z przyjaciółmi kamienia filozoficznego.                             Po zaczarowaniu jednego z drugoplanowych bohaterów – Neville’ a Longbottom’ a, przyjaciele dostają się przez klapę w pokoju z trzygłowym psem do pomieszczenia wypełnionego niebezpieczną rośliną, a następnie do pokoju, w którym musieli rozegrać turniej szachowy. Dzięki wiedzy Rona udaje im się wygrać. Po wykonaniu wszystkich zadań, w ostatniej komnacie ku zdziwieniu Harry’ ego nie znajduje się tam Severus Snape, lecz profesor obrony przed czarną magią – Kwiryniusz  Quirrell ten sam, który chciał go zabić podczas jednego z meczy. Chłopcu udaje się go pokonać i zdobywa kamień. Dla Rona, Hermiony i Harry’ ego była to wielka próba odwagi i przyjaźni. 

   Moim zdaniem film jest warty polecenia. Ponadto uważam go za dobrą adaptację książki               J.K. Rowling. Dzięki świetnie dobranej scenografii, wspaniałym charakteryzacjom oraz realistycznym strojom możemy przeżyć przygodę w świecie magii i fantazji. Po obejrzeniu pierwszej części tego filmu widz czeka na kolejne odsłony. 

  

  

  

  

  


E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59