Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

Dary Anioła - "Miasto Kości"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

    Amerykańsko - niemiecki film, który powstał w 2013 w reżyserii Haralda Zwarta. Został on nakręcony na podstawie książki autorstwa Cassandry Clare pod tytułem ,,Miasto Kości” z cyklu Dary Anioła . 

   Ekranizacja opowiada o utalentowanej malarce, uczennicy college'u- ClarissaClaryFray (Lily Collins). Fabuła filmu jest identyczna jak w książce. Pewnego wieczoru dziewczyna wybiera się ze swoim najlepszym przyjacielem, Simonem (Robert Sheehan), do modnego klubu Pandemonium i jest świadkiem morderstwa. 

    Troje nastolatków z podobnymi tatuażami i dziwną bronią zabija na zapleczu niebieskowłosego chłopaka, a po chwili jego ciało rozpływa się w powietrzu, na dodatek kilka dni później znika jej matka (Lena Headey) w dziwnych okolicznościach. Niedługo po tym głównej bohaterce zmienia się całe życie. Okazuje się, że pochodzi z kasty Nocnych Łowców złożonej z pół aniołów, dlatego też widziała śmierć chłopaka, który był demonem. 

   Clary poznaje tam Nocnego Łowcę Jace'aWaylanda (Jamie Campbell Bower),     w którym  się zakochuje. Okazuje się również, że istnieją anioły, demony, wilkołaki    i czarownicy, z obrazów można wyciągać różne przedmioty, a aby uleczyć rany, wystarczy narysować sobie na skórze pewien symbol. Jace zabieraClary do instytutu, gdzie przebywali wszyscy nocni łowcy. Było to najbezpieczniejsze miejsce dla nich, jeszcze nigdy nie wszedł tam żaden demon jednak do pewnego momentu... 

   Wyjaśnił wszystko, co powinna wiedzieć o Nocnych Łowcach. Według legendy anioł Razjel dał ludziom kielich, miecz i lustro. W kielichu, znanym potem jako Kielich Anioła, anioł zmieszał swoją krew z krwią ludzi, a ci co się z niego napili, zostali Nocnymi Łowcami, tak jak potem ich potomkowie.Za całe zło na świecie odpowiada jeden człowiek – Valentine (Jonathan RhysMeyers). 

   Film jest godny polecenia. To film młodzieżowy.Znajduje się w nim szczypta fantastyki, jak też romantyzmu i przygody. W ekranizacji nie występują tylko zwykłe postacie, ale jak już wyżej wspomniałam, są tam:anioły, demony, wilkołaki i czarownicy. Bardzo dobrze i przyjemnie ogląda się ten film, dlatego też serdecznie polecam, aby go zobaczyć. 

 

 

Nikol Dudek, 2a2 

                                                                                                                       

 

 

 


E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59