Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

„Skazani na Shawshank”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                                                  

     Film „Skazani na Shawshank” został wyprodukowany w 1994 roku w USA.  

Wyreżyserował go Frank Darabont. Powstał on na podstawie książki Stephena Kinga o tej samej nazwie. Główne role w nim odegrali znani aktorzy, czyli Morgan Freeman jako EllisBoyd „Red” Redding oraz Tim Robbins jako Andy Dufresne. 

       Głównym bohaterem filmu jest Andy Dufresne- dobrze zarabiający bankier, który zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Mężczyzna nie ma bowiem alibi, za to posiadał broń i motyw. Zostaje skazany na dożywocie i trafia do Shawshank - więzienia, które słynie z surowych zasad i rygoru. Już po pierwszej dobie w nowym miejscu orientuje się, że wszystkim rządzi fanatyk religijny. Porządku w więzieniu pilnują sadystyczni strażnicy, a rolę naczelnika odgrywa Samuel Norton, który pod osłoną Pisma Świętego dokonuje coraz to bardziej perfidnych oszustw i występków. Codzienność po drugiej stronie muru nie łamie Andy'ego. Coś trzyma go w niezwykłym stanie, który okaże się zbawiennym na samym końcu filmu.  

       Z biegiem czasu nasz bohater zaczyna rozumieć zasady panujące w więzieniu. Swoją skromnością, a przede wszystkim wykształceniem zdobywa względną sympatię strażników. Najważniejsza jest jednak przyjaźń z czarnoskórym Redem. Mężczyźni, pomimo dzielących ich różnic, powoli odnajdują wspólny język. Pomaga to każdemu z nich w walce z depresją i monotonią życia za kratkami. Pewnego dnia Dufresne staje się świadkiem rozmowy dotyczącej opodatkowania spadku, który dostał jeden ze strażników. Andy postanawia wykorzystać sytuację i doradza mężczyźnie, jak zachować całą sumę pieniędzy. Wiele lat spędzonych w Shawshank, kończy się nagle jednej nocy. To, co było całkowicie nieprzewidywalne, stało się rzeczywistością i zadziwiło wszystkich. Wydarzenia te odciskają swoje piętno na głównych bohaterach, którzy w zaskakujący sposób przypieczętują swoją przyjaźń.  

      Warto zwrócić uwagę na mnogość wątków w filmie. Akcja nie skupia się na jednym działaniu, na przykład planie ucieczki, a na wielu, które złączone w całość doskonale oddają więzienną rutynę oraz myśli więźniów - ich marzenia, smutki i wątłą nadzieję na wolność.  

       Film opowiada o sile psychicznej człowieka, który bardzo mocno doświadczył życia. Cały film trzyma widza w napięciu i pasjonuje. Wszystkie wyżej wymienione cechy oraz dobre zdjęcia i trafna muzyka składają się na doskonałą projekcję. Ekranizacja daje do myślenia i jak na lata 90. jest zrobiona z wielką precyzją. Jest to jeden z moich ulubionych filmów i zachęcam do obejrzenia. 

 
 

                                                                                                                         Amadeusz Kołpacki, 2a2 

 
 

 
 


E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59