Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Hobbit: Niezwykła Podróż"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

                                                                

   „Hobbit: Niezwykła Podróż” – pierwszy film z trylogii Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Światowa premiera filmu odbyła się 13 grudnia 2012 roku, a w Polsce 28 grudnia 2012 roku. Film jest adaptacją powieści J. R.R. Tolkiena: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Kręcono go w plenerach Nowej Zelandii. Bezpośrednim sequelem filmu jest Hobbit: Pustkowie Smauga. Trylogia Hobbita jest prequelem do trylogii „Władcy Pierścieni', wyreżyserowanej również przez Jacksona. Ścieżkę dźwiękową skomponował Howard Shore. Główni aktorzy to: Martin Freeman (BilboBaggins), IanMcKellen (Gandalf Szary), Richard Armitage (Thorin Dębowa Tarcza). 

   „Hobbit: Niezwykła podróż” jest filmem bardzo dobrze nakręconym. Gra aktorska jest świetna, a sami aktorzy są dobrze dobrani do swoich ról. Ciekawie wykorzystano perspektywę, dzięki której aktorzy normalnego wzrostu grający krasnoludów i hobbitów wyglądali, jakby byli znacznie niżsi. 

   Na pewno scenografia jest godna uwagi. Piękne i naturalne krajobrazy Nowej Zelandii mieszają się z efektami komputerowymi, które wykonane są bardzo realistycznie i przenoszą widza do świata fantasy. Mimo to jakiekolwiek błędy animacyjne ciężko zauważyć. 

   Muzyka Howarda Shore jest dobrze skomponowana do każdej ze scen filmowych, raz zachwyca lekkością, a innym razem przeraża. Najlepiej kojarzoną przez widzów melodią jest ta, która ilustruje Shire, region zamieszkiwany przez hobbitów. Współgra ona z zielonymi, przestronnymi wzgórzami, wijącymi się ścieżkami i zachwycającymi norkami hobbitów. Widz odnosi wrażenie, że porusza się po wiosce wraz z kamerą, a sielankowa muzyka ułatwia mu to zadanie. 

   Peter Jackson świetnie zekranizował świat opisany przez J. R.R. Tolkiena w jego powieści. Z łatwością i realizmem przedstawia wszystkie postacie, które Tolkien pieczołowicie opisuje w swoim dziele. BilboBaggins, Gandalf Szary, Krasnoludy, Elfy oraz Ludzie stoją po jednej stronie przeciwko Sauronowi, Orkom, Goblinom i innym istotom, które chcą odebrać Ereborn ich prawowitym właścicielom. To dzięki reżyserowi wszystko odbywa się tak, jak w książce, a niektóre z tych postaci są nawet przez niego wymyślone, jak na przykład Ork Azog Plugawy. 

   Osobiście film dostarczył mi wiele niezapomnianych wrażeń, pomógł zrozumieć, jak ważna jest przyjaźń i lojalność między przyjaciółmi. Pokazał także, że czasem pomimo spiętrzających się trudności, warto jest dążyć do wyznaczonego celu. Chciałbym mieć takich przyjaciół i przeżyć z nimi takie przygody w fascynujących okolicznościach i tak pięknym świecie, który opisał J. R.R. Tolkien, a zekranizował w mistrzowski sposób Peter Jackson. Polecam oglądać recenzowaną ekranizację po przeczytaniu powieści. 

 

                                                                                                                        S. Ruchała, 2a2 


E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59