Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znależć. Oryginalny Scenariusz"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Książka „Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć. Oryginalny Scenariusz” jest scenariuszem napisanym przez J.K. Rowling do pierwszego z planowanych pięciu filmów „Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć”, który pojawił się w kinie w 2016 roku. Gatunek książki, jak i filmu to fantasy.

Autorka przedstawia w swojej książce zdarzenia wyprzedzające o pięćdziesiąt lat historię o Harrym Potterze. Główny bohater to badacz i magizoolog Newt Skamander, który jest autorem podręcznika opisującego fantastyczne zwierzęta, używanego na lekcjach w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Newt zakończył wyprawę dookoła świata, w którą wyruszył w celu znalezienia rzadkich i niezwykłych magicznych stworzeń, a jego pobyt w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jak się później okazuje, jego magiczna walizka ginie, a fantastyczne stworzenia wydostają się na wolność. Bohater za wszelką cenę chce je znaleźć, gdyż na wolności zwierzęta są w ogromnym niebezpieczeństwie. W całą tę akcję zostaje wplątany mugol, czyli człowiek nieposiadający magicznych zdolności, Jacob Kowalski oraz dwie siostry Tina i Queenie Goldstein.

Pobocznym wątkiem książki jest tak zwany Obskurus, czyli rodzaj pasożytniczej energii, która tworzy się, gdy młody czarodziej lub czarownica tłumią w sobie swoje magiczne zdolności. Gdy Obskurus pojawi się w Nowym Jorku, będzie powodował wielkie zniszczenia w świecie mugoli. Obskurus stanie się wielkim problemem amerykańskich czarodziejów.

Książka jest godna polecenia. Znajdziemy w niej klimat lat dwudziestych ubiegłego wieku oraz magiczną, czarodziejską atmosferę, która wciągnie nas w historię Newta Skamandera. Lektura przeznaczona jest dla osób, które czytały serię o Potterze, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z magicznym światem wykreowanym przez Rowling. „Fantasyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć. Orginalny Scenariusz” jest laureatem Goodreads Choice Awards 2017.

 

 

Sitkiewicz Emilia, 2a2

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59