Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Zwiadowcy" (1-3)

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

      "Zwiadowcy" jest to seria dwunastu książek napisanych przez Johna Flanagana.  Przedstawia ona historię krainy Araluenu, gdzie szkoleni byli rycerze i zwiadowcy. 

      Seria książek ukazuje przygody i życie Willa, który wychowywany był w sierocińcu i nigdy nie znał swoich rodziców. Will zawsze chciał zostać rycerzem, lecz jego drobna postura  nie ułatwiała mu tego zadania. Ostatecznie Will wybrał inną ścieżkę, a mianowicie postanowił zostać zwiadowcą. Szkolił się on pod opieką zwiadowcy Halta, który był legendą wśród zwiadowców. Jak się jednak okazuje trening nie jest taki łatwy, wymaga on wiele siły i poświęcenia. W trening wchodzą takie zajęcia jak: kamuflaż, wspinaczka, posługiwanie się saksą (pewnego rodzaju ostrze), oraz strzelanie z łuku. Trening trwał bardzo wiele lat, aż w końcu w nawyk wpadło Willowi strzelanie z łuku i swobodnie mógł wspinać się nawet na mury zamków. W tym czasie na terenach Araluenu rosło w siłę wielkie zło. Morgarath (władca Gór Deszczu i Nocy), wraz z swoją armią, chciał przejąć Araluen. Chciał dokonać tego przy pomocy swoich sługusów wargali oraz kalkarów. Kontrolował nimi telepatycznie. Kiedy Will wraz z Haltem przesiadywali w chatce zwiadowczej, odwiedził ich Gilan. Gilan był zwiadowcą, chodź specjalizował się bardziej w walce wręcz, niż w strzelaniu z łuku. Przyjechał on, by zabrać Willa ze sobą w podróż, której celem było dostarczenie informacji do króla Duncana. Wraz z Gilanem i Willem, w tę podróż wyruszył Horace. Horace był to chłopiec, który również wychowywał się w sierocińcu i chciał zostać rycerzem, od dziecka był większy od swoich rówieśników, jak również bardziej wysportowany, dokuczał on Willowi, kiedy byli dziećmi. Teraz Horace wyrósł na dobrego rycerza, który choć nie grzeszył rozumem, bardzo dobrze potrafił władać mieczem. Kiedy jechali z wiadomością do króla Duncana, napotkali oni na swojej drodze dziewczynę o imieniu Evanlyn. Wzięli ją ze sobą w dalszą podróż, ponieważ twierdziła, iż była służącą córki króla Duncana. Niestety Gilan musiał odłączyć się od Willa, Horaca i Evanlyn, ponieważ musiał jak najszybciej pomówić z królem,     w wyniku czego Will został przywódcą zespołu. Pewnej nocy, kiedy pełnił wartę, dosłyszał dziwne dźwięki, okazało się, iż wargale idą gdzieś z niewolnikami. Niewolnicy okazali się górnikami i Will stwierdził, iż powinni udać się śladem wargali i dowiedzieć się, co planuje Morgarath. W podróży natknęli się na obóz, w którym przetrzymywano górników do wykopywania tuneli oraz robienia mostu. Will dowiedział się, iż most ma służyć do przetransportowania sił Morgaratha na tyły armii króla Duncana. Na szczęście Willowi udało się spalić most, lecz został on pojmany wraz z Evanlyn, która mu towarzyszyła. Horacowi udało się zbiec i dostarczył on nowych wiadomości wojennych swojemu królowi. Ostatecznie bitwę wygrali mieszkańcy Araluenu. Dodatkowo to właśnie Horace zabił Morgaratha, dzięki czemu wargale stały się niegroźne. Niestety Will i Evanlyn zostali pojmani       i wywiezieni do Skandii przez Skandiańczyków, którzy wspierali oddziały Morgaratha. Will i Evanlyn zostali niewolnikami. Evanlyn pracowała w kuchni. Will miał o wiele cięższe zadanie, musiał on wykonywać rozkazy na zewnątrz, gdzie było bardzo zimno. Ostatecznie Will stracił swoją formę utrzymywaną przez tak wiele lat, ponieważ niewolnikom dawano ziele cieplaka, narkotyk który otępiał umysł. Ostatecznie Willowi i Evanlyn udało się uciec i zostali oni uratowani wiosną przez Halta. Tak zakończyła się trzecia część "Zwiadowców".  

             Moim zdaniem książki z serii "Zwiadowcy" są świetne i opowiadają o znakomitej oraz ciekawej przygodzie Willa. Można również dowiedzieć się w nich co nieco o strzelaniu z łuku i posługiwaniu się mieczem.  

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Jan Górka, 2a2 

                                                                                                                                

                               

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59