Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

,,Achilles – w pułapce przeznaczenia’’

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Książka ,,Achilles – w pułapce przeznaczenia’’ to pierwsza powieść Madeline Miller, za którą uhonorowano ją 1. Miejscem Orange Prize. Madeline ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie Browna, specjalizując się w adaptacji klasyki dla współczesnego teatru.

 

"Byliśmy jak bogowie na początku świata, a nasza radość była tak jasna, że nie mogliśmy zobaczyć nic innego poza tym."

 

Tytułowy Achilles, to syn okrutnej boginki morskiej Tetydy i legendarnego króla Peleusa, jest szybki, zwinny i piękny – nikt nie jest w stanie oprzeć się jego urokowi. Patrokols jest nieudacznikiem, młodym księciem skazanym na wygnanie z rodzinnego pałacu za nieumyślne morderstwo. Los sprawia, że bohaterowie poznają się i budują nierozerwalną uczuciową więź, narażając się na gniew bogów (w szczególności Tetydy).

 

,,Wymień jednego herosa, który był szczęśliwy… Ja będę pierwszy, ty jesteś powodem’’.

 

Centaur Chiron szkoli ich w sztukach walki oraz medycynie, lecz gdy nadchodzi wieść o porwaniu Heleny Spartańskiej przez Parysa, księcia Troi, wszyscy bohaterowie Grecji zostają wezwani na wyprawę przeciw temu bogatemu miastu. Achilles nie chce walczyć, ale kuszony obietnicą wiecznej chwały rusza na wojnę, a wraz z nim Patroklos, rozdarty między miłością i lękiem o przyjaciela. Jeszcze nie wiedzą, że okrutne mojry poddadzą ich wielkiej próbie i zażądają strasznej ofiary.

 

"Nie ma żadnych transakcji między lwem a mężczyznami. Zabiję cię i zjem cię na surowo. "

 

Książka ukazuje to, że ,,w miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty dozwolone” zwłaszcza, jeśli ma się do czynienia z bogami. Powieść mówi o tym, że dwójka młodych ludzi o zupełnie innych osobowościach i różnym podejściu do życia, może stać się przyjaciółmi – a nawet kimś więcej – a także, że twojej wartości nie wyznacza majątek czy status społeczny. W książce wątkiem głównym jest relacja pomiędzy głównymi bohaterami, bardzo ważny jest również motyw wojny trojańskiej. Książka zawiera ciekawe opisy i ukazuje sytuacje życia codziennego na mitologicznych przykładach.

 

,,Oczy Achillesa świeciły jasno w blasku ognia, a jego twarz rysowała się ostro wśród migotliwych cieni. Wiedziałbym, że jest w ciemności lub przebraniu, powiedziałem sobie. Poznałbym go nawet w szaleństwie. "

 

Powieść ta bardzo mi się podobała i zachęcam wszystkich miłośników mitologii greckiej do przeczytania jej. Książka ta jest bardzo ciekawa i wciągająca, posiada wiele zaskakujących wątków

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59