Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

„Gwiazd naszych wina”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

  Ostatnio postanowiłam sięgnąć po książkę pt. „ Gwiazd naszych wina”, którą poleciła mi koleżanka. Książka ta okazała się bardzo ciekawa, gdyż ujęła mnie historia w niej zawarta. Utwór jest amerykańskim dramatem romantycznym opowiadającym o historii nastolatki chorującej na raka. Autor książki John Green podjął się trudnego zadania, chcąc pokazać czytelnikowi cierpienie oraz miłość, z jaką zmagają się bohaterowie książki.

Szesnastoletnia bohaterka Hazel cierpi na raka tarczycy z przerzutami do płuc. Choroba jest bardzo ciężka, gdyż utrudnia jej oddychanie i życie codzienne. Tylko nieznacznie lekarze są w stanie przedłużyć jej życie, jednak wszyscy zdają sobie sprawę, iż śmierć zbliża się nieubłaganie. Drugi bohater - Augustus również choruje na raka tkanki kostnej i jest po amputacji nogi. Jego choroba okazała się uleczalna. Bohaterowie poznają się na terapii wsparcia dla dzieci z rakiem. Pomiędzy Augustusem i Hazel rodzi się wielkie uczucie. Książka opisuje śmiertelną chorobę młodych ludzi, ich cierpienie i miłość. Temat jej jest bardzo poważny. Dzieci, które walczą z chorobą, zostały ciężko doświadczone, lecz mimo tego nadal pozostają tylko dziećmi. Ich życie z pewnością w jakiś sposób zapisane zostaje w sercach osób, które były im bliskie, jednak istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że dokonają czegoś wyjątkowego. Hazel jest zwykłą nastolatką, jednak z uporem próbuje uzyskać odpowiedź na pytanie, co stało się z bohaterami jej ulubionej książki. Brakuje jej dystansu.

Książka jest godna polecenia, jest ciekawa i zaskakująca. Zrobiła na mnie duże wrażenie z uwagi na temat, jaki jest w niej poruszony. Adresowana jest do młodych ciekawych życia nastolatków oraz osób dorosłych. Jest to powieść ucząca czytelników korzystać z życia. Autor ukazuje walkę i życie z chorobą w oryginalny i interesujący sposób. Książka jest godna polecenia.

 

 

Julia Frelich, 2a2

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59