Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

„Marsjanin”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

                  Film pt. „Marsjanin” został wyprodukowany w USA w 2015 roku. Wyreżyserował go Ridley Scott. Główną rolę odegrał znany aktor Matt Demon i wcielił się w Marka Watneya. Zagrali tam także aktorzy tacy jak: Jessica Chastain, Michael Pena oraz Kate Mara.

              Akcja filmu rozgrywa się w 2035 roku i opisuje losy astronauty Marka Watneya, który należy do sześcioosobowej załogi marsjańskiej misji Ares 3. W dniu SOL 6 (SOL – doba marsjańska) nad bazę Ares 3 nadciąga burza piaskowa, która zmusza członków ekspedycji do natychmiastowej ewakuacji z powierzchni Marsa do statku kosmicznego Hermes znajdującego się na orbicie planety i powrotu na Ziemię. Podczas drogi z Habu do MAV-u (Mars Ascent Vehicle), Mark Watney zostaje uderzony i odrzucony przez lecące metalowe szczątki anteny. W jego skafandrze zostaje uszkodzony komputer monitorujący parametry biologiczne, więc reszta załogi myśli, że członek ich załogi zginął. Po krótkich poszukiwaniach ciała w szalejącej burzy, podejmują decyzję o odlocie. Mark Watney jednak nie zginął, został tylko ranny. Mark po odzyskaniu przytomności uświadamia sobie, że został sam na Marsie z niewielkimi zapasami jedzenia i wody oraz bez łączności z Ziemią. NASA i pozostali członkowie załogi Ares 3 uważają go za martwego, więc nie może liczyć na ratunek. Jednak nawet gdyby wiedzieli, że on żyje i misja ratunkowa wyruszyłaby natychmiast, to przybyłaby po niego długo po tym, jak skończą mu się zapasy powietrza, jedzenia i wody. Bohater jednak nie poddaje się i walczy o przetrwanie. Na szczęście burza nie uszkodziła Habu, dwóch łazików oraz paneli słonecznych. Ma zatem gdzie mieszkać i czym się poruszać, a po przeliczeniu zapasów jedzenia okazuje się, że wystarczą mu na około 300 dni. Mark jest mechanikiem i botanikiem misji. Wykorzystując swoją wiedzę, zdolności i pomysłowość, rozpoczyna walkę o przetrwanie. Czy uda mu się przeżyć do przybycia kolejnej ekspedycji Ares 4 za około 4 lata?

          Film opowiada o determinacji człowieka w trudnych chwilach i jego walce o przetrwanie. Marka Watneya można porównać do Robinsona Crusoe. Podobnie jak bohater powieści Daniela Defoe samotnie zmaga się z przeciwnościami losu. Silna wola i pogodne usposobienie pomagają mu stawić czoła problemom i wyzwaniom, jakie stawia przed nim życie. Bohater, pełen nadziei i optymizmu, nie traci wiary w ocalenie. Film wprowadza widza w świat przygody w nieznanym świecie kosmosu. Z jednej strony trzyma w napięciu, z drugiej zaś dostarcza wielu pozytywnych emocji. „Marsjanin” jest filmem, który warto obejrzeć.

 

  

                                                                                                              Amadeusz Kołpacki, 2a2

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59