Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

 

 

Blog klas pierwszych

 

Zaloguj się do Office 365

Załóż konto w Office 365

Platforma moodle

 

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną. Kliknij w obrazek.

Fanpage Sp4

Fanpage Samorządu Uczniowskiego klas starszych.

Fanpage klas starszych SP4

 

Wiadomości Samorządu Uczniowskiego

Prev Next

Nowy Samorząd Uczniowski

Odsłon: 458

W dniu 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  W czwartek  5 października wybraliśmy wspólnie w głosowaniu tajnym następujących funkcyjnych: Patryk Głowacz - przewodniczący szkoły Zuzanna Kądzioła - zastępca przewodniczącego Koryna Obruśnik - opiekun SU...

Czytaj więcej

 

Zapraszamy do przeczytania broszury klikając tutaj

Zapraszamy do przeczytania listu klikając tutaj

Bezpieczny internet - niebezpieczeństwa czyhające w internecie.

 

Plik (pdf) do pobrania tutaj

lub kliknij w obrazek

Materiały edukacyjno-informacyjne dla rodziców.

Oferta bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych

 

Dokument do pobrania tutaj

 

 

 

 

 

"Igrzyska Śmierci"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

        

                 Filmem, który ostatnio obejrzałam były "Igrzyska Śmierci". Jest to film fantastyczny z domieszką kina akcji. Premiera wyszła 23 marca 2012 roku w Polsce, ogromna liczba ludzi udała się na premierę do kin.

                  Fabuła filmu jest bardzo ciekawa. Akcja rozgrywała się w państwie Panem, którym rządził złowrogi władca Snow. Państwo to jest podzielone na trzynaście destryktów przemysłowo-rolniczych oraz na luksusowy i bogaty kapitol.  Igrzyska Głodowe powstały przez bunt w trzynastym destrykcie, wtedy władza wpadła na taki pomysł, żeby sprawować w dalszym ciagu kontrole nad wszystkimi ludźmi. Coroczny udział w Igrzyskach Głodowych był pewną śmiercią dla dwudziestu dwóch uczestników, gdyż mogła przeżyć tylko jedna osoba, żeby z powrotem wrócić do swojej rodziny. Katniss, główna bohaterka, była w dwunastym destrykcie, czyli w jednym  z najbiedniejszych. Nastolatka, gdy usłyszała, że została wylosowana jej młodsza siostra Prim na Igrzyska, wiedziała, że idzie na pewną śmierć. Katniss szybko zareagowała  i zgłosiła się na ochotniczkę, żeby uratować swoją młodszą siostrę. Drugim wylosowanym uczestnikiem zostaje Peeta, spokojny chłopak mieszkający     w tym samym destrykcie. Jak już wspomniałam Igrzyska Głodowe to jest pewna śmierć, gdyż może przeżyć tylko jedna osoba. Te igrzyska były natomist wyjątkowe, ponieważ Katniss uratowała swojego partnera i pozwolili przeżyć im obojgu.

                Film, jak również gra aktorska, bardzo mnie zainteresowały, przynajmniej tak odczułam. Katniss, która zagrała Jennifer Lawrence, wcieliła się profesjonalnie  w swoją rolę, tak samo jak Peeta, którego zagrał Josh Hutcherson. Jednak najbardziej przypadła mi do gustu jedna postać, którą zagrała Elizabeth Banks, a była to Effie. Bardzo spodobała mi sie jej osobowość i wygląd, była ubrana tak kolorowo, a jednocześnie stylowo.

                 Podsumowując, film przypadł mi do gustu i na pewno nie raz jeszcze obejrzę całą serię. Oczywiście jest też tu bohaterskie zagranie Katniss, ratując swoją siostrę i Peeta od śmierci.             Jest to bardziej film akcji dla młodzieży, dobra ekranizacja, która ma głębsze przesłanie. Moja opinia na temat filmu jest naprawdę pozytywna i polecam go wszystkim.

 

 

 

                                                                                                                                     Marcelina Mansz, 3d

 

 

 

 

E-dziennik dla rodziców

 

 

Ubezpieczenia uczniów NNW rok szk. 2017/2018

 

Rada rodziców

Wpłaty na Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 można również dokonać bezpośrednio na numer konta:

59 8475 0006 2001 0000

0026 0001

Wpłaty na obiady

 

Nr konta do dokonywania

wpłat za obiady:

80 1050 1328 1000 0022

3847 0203

do wakacji pozostało ... 23.6.2018 23:59